Říjen 2018

PRIMA DEN

Včera v 18:34 ČLÁNKY
Dú - na úterý 23.10.

a/ psací - malý sešit matematiky - procvičuj psaní číslic, nezapomeň dělat mezi čísly mezery
b/ číst ŽA str. 16

Dnes mezi nás přišla policie ČR s programem BEZPEČNĚ DO ŠKOLY. Nejdříve děti byly ve třídě a povídaly si o tom, jak se správně chodí po přechodu pro chodce a jak má být vybavené kolo.
nejdříve jsme byli ve třídě

Pak jsme se oblékli a šli před školu k přechodu pro chodce. Tam za plného provozu s každým žákem přecházel policista přes přechod a dbal, aby se správně rozhlédl, šel po pravé straně a očima se zkontaktoval s řidičem, který před přechodem zastavil. Bylo to zajímavé a velmi poučné.


Děkujeme Policii ČR za zajímavý výukový program!!!

PRO MARŮDKY TEREZKU A NATÁNKA:

pokud děti budou dál nemocné, budete si muset dojít pro sešity do školy a také bych potřebovala od Natánka zaplatit za foto Vánoce 270 Kč. Děkuji.
ŽA - str. 16, PS MATEMATIKA - str. 24, př. Je to pravda? a Vyznač pokaždé jinak.

Hezkou dobrou noc*

JEŠTĚ NĚCO

Neděle v 14:23
Zapomněla jsem požádat rodiče dětí, které chodí do školní jídelny na obědy, aby vyplnili a podepsali Evidenční list. Děti mají list v deskách v aktovce, zítra přinesou. Děkuji.
Vánoční foto - p. zástupkyně nám řekla cenu za sérii 250 Kč a když fotografie přišly je na nich cena 270 Kč.Pokud cenu neakceptujete, můžete samozřejmě fotografie vrátit. Omlouvám se, nevím, kde se stala chyba. Děkuji všem rodičům, kteří po dětech hned druhý den peníze poslali.
Hezkou neděli*

DÚ na pondělí

Sobota v 11:08 ČLÁNKY
a/ číst ŽA poslední strana - zelená okénka
b/ list ma - dopočítat sloupeček 2 a vymalovat hrušku
c/ procvičovat příklady sčítání a odčítání do 5, brzy děti budou psát SP

KRÁSNÝ SLUNÍČKOVÝ VIKEND A V PŘÍŠTÍM TÝDNU JEN PŘÍJEMNÉ ZPRÁVY VÁM VŠEM PŘEJE vaše D. VopatováDÍKY

Čtvrtek v 23:16 ČLÁNKY
Děkuji za vaše komentáře!!! Snažím se řešit vše nejdříve domluvou, poznámky píši velmi nerada, až když není zbytí. "Párečky" mě na jednu stranu pobavily (smáli jsme se s manželem ještě večer), ale na druhou stranu mi bylo Lucinky moc líto, ona byla tak nešťastná, že si párečky ani neochutnala. Kluci porušili zákaz, řešit jsem to musela.
S vašimi dětmi je mi dobře, cítím se mladá, nasměji se s nimi a je moc krásné, když mě pohladí, obejmou a řeknou : "Mám vás rád/a" (i kluci). To se mám!!!!Usmívající se*

ZAJÍMAVÝ DEN

Čtvrtek v 14:43 ČLÁNKY
Dnes jsme měli zajímavý den. Na první hodinu českého jazyka se k nám přišla podívat paní ředitelka s paní zástupkyní. Chtěly vidět, jak si prvňáčkové zvykli na školu a co všechno už umí. Děti celou hodinu pracovaly velmi pěkně, dávaly pozor a vydržely nepovídat. Také už pěkně četla většina dětí. Obě byly nadšené a moc nás chválily!! Je to pochvala i pro vás, rodiče, protože s dětmi doma pracujete.
Po svčinkové přestávce přišla do naší třídy pracovnice společnosti AB - AKCIMA s.r.o. s programem Duhový svět POPELNIČKY JÁJI. Dětem moc hezkým způsobem vysvětlila, proč je důležité třídit odpad.
děti to zajímalo, pozorně poslouchalypak každý dostal obrázek odpadu a musel vhodit do správné popelničky

A protože děti udělaly jen asi tři chybičky, zatleskali jsme si a pak dostali odměnu - tužku a gumu. Viktorko, neboj se, vzala jsem i pro tebe!
Byl to poučný výukový program.

DÚ na pátek :
a/ piš 4 řádky v nové písance (přepis z tiskacího písmene do psacího)
b/ čti v ŽA věty na str. 15

POZOR!!! Tři kluci (doufám, že se doma přiznají) dnes snědli Lucince párečky, které měla ke svačince. Ona si prý ani neochutnala, zbyla na ni jen houska. Řekla jsem, že jí zítra každý jeden páreček přinesou. Nevím, jaké to byly, ale kluci budou vědět. Dětem jsem před nedávnem vysvětlila, že nebudou brát nikomu svačinu, ať je chuť sebevětší!! Zřejmě byla silnější než můj zákaz.

Tak hezký zbytek dne!!!! Zítra je pátek - hurááá!!!*

DÚ na středu 17.10.

16. října 2018 v 14:38 ČLÁNKY
* včera jsme dokončili modrou písanku UVOLŇOVACÍ CVIKY. Dnes děti dostaly fialovou písanku Uvolňovací cviky II, dále novou malou písanku 1. díl, psaly jsme první stránku (mám ji u sebe) a bílý sešit DÚ. Protože už brzy začnou psát perem, prosím, aby děti měly v penálu připravená 2 funkční pera. Vyzkoušejte jak píšou, ať si i děti zkusí na papír.

* bílý DÚ - piš 5 předepsaných řádků (píšeme stále tužkou!), děti si dají "piják" pod ruku
* číst - PS k ŽA - str. 20 cv. 3 znovu - dnes umělo jen pár dětí, byla to docela katastrofa, hodně dětí nepřečetlo správně ani slabiky!! Pokud nebudou umět číst slabiky, slova nedají dohromady. Zítra dostanou záložky, aby byly při čtení pozornější.
str. 20 cv. 5 (věty) a str. 29 u písmene Mm - jsou to pořád stejná slova dokola

HODNOCENÍ

Zatím jsem dávala jen srdíčko vzorné, srdíčko, podpis, SP 1. Od pondělí 22.10. začnu známkovat známkami 1,2,3 - samostatné práce a procvičené učivo. Dnes už několik dětí dostalo razítko Zamračený a to v malém sešitě MATEMATIKA.

Některé děti jsou v hodinách nepozorné, upovídané, nesoustředěné, když je vyvolám, neví kde pracujeme a co děláme. Ale ani po několikerém napomenutí neposlechnou. Musím vymyslet, co s tím, dám vědět.

ÚKOLY PRO MARŮDKA VIKTORKU:
protože má Viktorka sešity ve škole, prosím rodiče, aby se pro ně zastavili, aby mohla doma pracovat. Dejte mi, prosím vědět kdy, abych vše připravila. Děkuji*

HEZKÝ DEN*

DÚ na úterý 16.10.

15. října 2018 v 16:23 ČLÁNKY
* PS matematika str. 21 - spočítej čtverečky a napiš čísla

* PS k ŽA str.20, cv. 3 - čti nejdříve slabiky, pak slova. Slabiky které máš v krabičce promíchej jako karty, pak čti slabiky, kterou přečteš správně odlož, kterou špatně dej dospodu a čti tak dlouho, dokud ti žádná nezbyde.

* pokud nechcete, aby dítě cvičilo (je nastydlé), musí to mít napsané v Záznamníčku - děkuji

Hezký den*

DÚ na pondělí 15.10.

14. října 2018 v 12:05 ČLÁNKY
* sešit malá matematika - piš číslici 5, na předposledním a posledním řádku piš číslice 1,2,3,4,5

* číst - ŽA str. 15 slabiky sova so, salám sa ... a poslední strana modrá okénka

* trénovat příklady sčítání a odčítání do 4

* nezapomeň si dát do aktovky vypraný ručník a cvičební úbor!!

ÚKOLY PRO MARŮDKA NATÁLKU:

trénuj psát číslici 5 v modrém sešitě a pak piš do PS matematiky str. 21
v modré písance pracuj na str. 28
ŽA str. 15 - čti sova so ...
PS k ŽA str. 19

HODNĚ ŠTĚSTÍ V NOVÉM TÝDNU VŠEM PŘEJE vaše Dagmar Vopatová*

DRAKIÁDA

11. října 2018 v 22:57 ČLÁNKY
Dnes jsem nedala na stránky DÚ, doufám, že děti věděly, že mají číst v ŽA str. 14 a v matematice vypočítat 2 sloupečky příkladů na str. 20. Děti, které dostaly v PS ŽA na str. 18 velkou 1 moc chválím, krásně už četly věty.

Paní vychovatelky ze ŠD každý rok chodí s dětmi pouštět draky. Je to krásná akce, kterou si ani já nenechám ujít. Dnes bylo překrásné počasí, trochu vítr a tak draci pěkně létali. Líbilo se mi, že tam bylo i hodně vás, rodičů. Nafotila jsem pár fotek.
Simonka a Dianka s maminkamiBylo to krásné odpoledneUsmívající se

DÚ na čtvrtek 11.10.

10. října 2018 v 17:57 ČLÁNKY
* číst PS k ŽA str. 18 cv. 5,6
* procvičovat sčítání a odčítání do 4

ÚKOLY PRO MARŮDKA SIMONKU:

* Matematika - str. 19 slovní úlohy (V ZOO byly 4 žirafy, dvě odešly. Kolik žiraf tam zbylo? ...)
- str. 20 - ke každé kartě napiš dva příklady a porovnej a doplň

POZOR!!! V pátek 12.10. bude opět zkrácené vyučování ( volby do senátu), škola končí v 10:45 hodin!!

Mějte se hezkyUsmívající se

PODĚKOVÁNÍ za pochvalu

9. října 2018 v 22:03 ČLÁNKY
Moc děkuji maminkám Michalky a Štěpánky za pochvalu, udělala mi radost!!!Usmívající se

DIVADLO

9. října 2018 v 18:30 ČLÁNKY
* DÚ na středu 10.10. - opět jen číst!!!! Dnes dostaly další děti 1, ale někomu to pořád nejde. ŽA str. 13, slova a věty a stále vzadu růžová a modrá okénka.

* akce divadlo klapla na jedničku. Děkuji všem rodičům, že jste děti včas přivedli, trolejbus jsme v pohodě stihli. Moc pochválím děti, že se v trolejbusu, v divadle i při zpáteční cestě chovaly vzorně.
Divadelní představení O TŘECH NÁMOŘNÍCÍCH se dětem moc líbilo, bylo vtipné, s písničkami. Zpátky jsme šly pěšky, bylo příjemné počasí. Zastavili jsme se na avizované oplatce, a protože uvnitř nikdo nebyl, děti se posadily ke stolečkům a hodovaly. Další zastávka byla u hotelu CRISTAL PALACE, maminka Igorka a můj manžel tam pracují, už nás vyhlíželi. Využili jsme "známosti" a kdo potřeboval, došel si tam na záchod. Pak už jsme v pohodičce došli do školy.už jsme v divadle


mňam, oplatky jsou opravdu moc dobré!!!
už jsme zpátky ve třídě a svačíme

Věřím, že budete souhlasit - peníze za zpáteční trolejbus bych si nechala (bylo by pro mne složité každému vracet 6 Kč) na příští divadlo, které bude 4.12. JAK ČERTI STAVĚLI SNĚHULÁKY. Děkuji za pochopení.

HEZKÝ VEČERUsmívající se

DÚ na úterý 9.10.

8. října 2018 v 16:33 ČLÁNKY
* číst, číst, číst - dnes umělo jen pár dětí, dostaly 1, někdo se vymlouval, že zapomněl (to nechápu), hodně dětí neumělo. Doma nutné denně procvičovat, tak jak jsem radila v pátek!!!

* číst PS k ŽA str. 18 cv. 3,4

* Matematika PS str.19 Nakresli a vypočítej - nakresli 4 kuličky, 1 škrtni a výsledek napiš

* pokud ráno zjistíte, že dítě má nějaké zdravotní potíže a rozhodnete, že do divadla nepojede, prosím, dejte mi včas vědět na mobil - děkuji

ÚKOLY PRO MARŮDKA ELIŠKU:
PS k ŽA STR. 18 cv. 1 - přečti obrázek, řekni první slabiku, řekni z kterých písmen se skládá, najdi slabiku na kartě, napiš do okénka
cv. 2 - čti slabiky
cv. 3 - slož slova a čti

Matematika - str. 19 - celá strana, slovní úlohy NE, str. 18 slovní úloha - Alena veze 2 panenky a 2 zajíčky. Kolik veze dohromady hraček? Znázorni a vypočítej, řekni odpověď.

PÍSANKA - str. 26 dodělat tužkou, str. 27 první řádek - tužkou
KRABIČKA NA OBRÁZKY - jsem ráda za každý dobrý nápad !!! Také mi všechno nedojde. A dnes už hodně dětí mělo, takže super spolupráce. DĚKUJIMrkající

INFO 8.10. - 12.10.2018

6. října 2018 v 10:17 ČLÁNKY
* úkol na víkend - jen číst, číst, číst všemi způsoby! Procvičovat dosud naučená písmena (ŽA str. 12), číst podle obrázků na kartičkách - promíchat obrázky s M a L a číst meloun me, lavička la, letadlo le..., číst jen slabiky, ŽA str. 13 nahoře a úplně poslední stránka růžová a modrá okénka. Doporučuji číst podle toho, jak jsem vám teď napsala - tj. od nejjednoduššího ke složitějšímu.
Někdo už krásně umí, ale dost dětí si to plete.
* psací úkol děti nemají

* prima nápad - Usmívající seDavídek V. má na kartičky krabičku na mýdlo, koupili v Kauflandu za 19.90 Kč, mají jich tam ještě 11. Děti budou mít postupně ještě kartičky s písmeny S, P, T a J, tak by se ta krabička moc hodila.
ORGANIZACE ODJEZDU DO DIVADLA v úterý 9.10.

Protože musíme odjíždět trolejbusem č. 5 v 7:53 hodin, prosím všechny rodiče, abyste děti přivedli do školy již v 7:30 hodin. Děti si dají aktovky do skříňky, seřadíme se a ihned budeme odcházet na trolejbusovou zastávku. Pro družinové děti si přijdu do družiny a také zařídím, aby služba u vchodových dveří děti pustila dovnitř. Děti budou mít v peněžence nebo kapsičce penízky na oplatku, samozřejmě, pokud rodiče souhlasí.
Předem děkuji za dodržení časového harmonogramu, bohužel nemůžeme na nikoho čekat, musíme odcházet v 7:40 hodin, abychom v klidu a pohodě včas došli na zastávku. Zřejmě pojedou i děti ze ZŠ Úšovice, tak musíme stihnout tento trolejbus.

SLUNÍČKOVÝ PODZIMNÍ VÍKEND VŠEM PŘEJE vaše Dagmar VopatováUsmívající se*

Co dnes ve čtvrtek?

4. října 2018 v 13:36 ČLÁNKY
* číst ŽA str. 13 - lavička la, lusky lu....
* asi 5 dětí nezvládlo přečíst str. 12, dole 2 řádky, ještě natrénují, zítra je znovu vyzkouším, ostatní dostali 1
* malá matematika, psát číslici 4, předposlední řádek střídat 1 2 1 2.., poslední 3 4 3 4.., vymalovat listy
* rodiče prosím podepsat ZÁZNAMNÍČEK
* peníze na oplatku dejte dětem až v úterý, peníze budou mít v peněžence nebo v kapse, která jde zipem zavřít. Dnes
jsem vybírala divadlo 50 Kč + 12 Kč trolejbus (kdo nemá průkazku)
* děkuji rodičům, kteří hned poslali peníze - super spolupráce Usmívající se

Přeji sluníčkové odpoledne!

INFO

3. října 2018 v 15:25 ČLÁNKY
* v pátek 5.10.2018 bude zkrácené vyučování (ve všech třídách na naší chodbě budou volby). Škola končí v 10:45 hodin, družinové děti si převezme p. vychovatelka.

* v úterý 9.10.2018 pojedeme trolejbusem do divadla na pohádku O TŘECH NÁMOŘNÍCÍCH. Vstupné 50 Kč + 12 Kč (jako skupina máme slevu) na trolejbus ( kdo má průkazku, trolejbus neplatí, ale musí ji mít s sebou). Pokud bude hezké počasí, zpátky půjdeme pěšky a peníze dětem vrátím. Pokud jim dáte peníze na oplatku, uděláme si zastávku u oplatkárny. Děti můžou nosit peníze už od zítřka. Děkuji!!!

* dnes jen číst ŽA str. 12 dole

HEZKÝ DEN*Usmívající se

Úkol na středu

2. října 2018 v 15:49 ČLÁNKY
* číst, číst, číst!!!! Kartičky s obrázky, ŽA str. 11 - celá stránka, PS k ŽA str. 16 cv. 1 - makovice ma, motýl - mo..., nebo rovnou jenom slabiky - střídat to a pořád dokola! Někdo dnes uměl, někdo ne.

* UVOLŇOVACÍ CVIKY - str. 23, dokončit 3 řádky tužkou

* Natánek si dodělá str. 20 a 21 PS k ŽA dodělat str. 15, matematiku si dodělá zítra (sešit mám u sebe)

* v matematice trénovat příklady sčítání a odčítání do 3, některé děti si pletou + a -, můžete trénovat s knoflíky, bonbony ... Řeknete příklad 1 + 2 , děti dají jeden knoflík a přidají 2 a přečtou příklad a vypočítají 1 + 2 = 3, můžou i napsat na papír
Řeknete příklad 3 - 2, dítě dá 3 knoflíky a pak ubere 2, řekne příklad a vypočítá 3 - 2 = 1 (tři mínus dva rovná se jedna)

Je toho dost, ale zítra si od úkolů odpočinete!! Děkuji za pomoc*

PODĚKOVÁNÍ

1. října 2018 v 23:16 ČLÁNKY
Milá maminko Romanko, moc děkuji za pochvalu!! Pochvala potěší nejen děti, ale i dospělé a hned je na světě veseleji. Je to milé a příjemné a bude se mi krásně usínat.

ÚKOLY NA ÚTERÝ 2.10.2018

1. října 2018 v 16:16 ČLÁNKY
* číst slabiky v ŽA str.11 - malina ma, meloun me, muchomůrka mu...., děti mají u sebe kartičky s obrázky, trénovat i s nimi

* psát - Písanka (Uvolňovací cviky) str. 21, dokončit 2 řádky tužkou

* v ŽK hodnocení školní práce za září, prosím podepsat

* některé děti mají v ZÁZNAMNÍČKU doporučení navštívit logopedii, mají vadu řeči. Prosím, nepodceňujte toto doporučení a co nejdříve se objednejte, doma pak s dětmi cvičte. Děti by vlastně měly už v 1. třídě správně vyslovovat všechny hlásky!!! Je to důležité, aby pak nechybovaly v diktátech, při hlasitém čtení a dětem se mohou ostatní děti posmívat, což je pro ně velmi nepříjemné a stresující. Ve třídě si to samozřejmě zařídím, ale pohybují se i jinde.


Konečně jsme se dočkali!!! Tělocvična, které říkáme "malá" je už po rekonstrukci v provozu!!!! Tak jsme ji hned dnes vyzkoušeli.

minulý týden děti namalovaly krásné astry ve váze
ZAJÍMAVÝ ŘÍJNOVÝ TÝDEN VŠEM PŘEJE vaše Dagmar Vopatová*