Listopad 2018

ÚKOLY na pátek 16.11.

Dnes v 15:29 ČLÁNKY
* PS z matematiky str. 32, Vypočítej

* Číst PS ke Slabikáři str. 1

* dnes děti dostaly v rámci projektu OVOCE DO ŠKOL mlíčko a jablko. Jablka jsem osobně zkontrolovala a byla v pořádku.

* dnešní 1. diktát moc dobře nedopadl, 1* dostalo jen 8 dětí z 26! Každý diktát rodiče podepíší a děti napíší opravu. Jak na to - každé písmeno nebo slabiku, které jsem opravila červeně, děti napíší znovu. Správná se nepíšou. Věřím, že příští diktát už bude lepší!!! Diktát budeme psát každou středu.

HEZKÉ ODPOLEDNE*

INFO středa

Včera v 14:43 ČLÁNKY
* psací úkol není

* čtecí - Slabikář do str. 9

* děti budou potřebovat na prvouku příští týden papírové hodiny. Prosím, nekupujte ty hodně barevné, děti se pak v nich špatně orientují. Nejlepší byly (bohužel už se neprodávají) čistě bílé. Dnes jsem objevila v papírnictví ve městě hodiny, které jsou také dobré, stojí 18 Kč, vyfotila jsem je. Dále budou děti potřebovat třpytky v tubě, také je tam zatím mají, takže doporučuji koupit co nejdříve, všechny děti 1. stupně je budou potřebovat na výrobu výrobků pro Vánoční jarmark. Stojí 22 Kč, potřebujeme jen stříbrné nebo zlaté. Děkuji za spolupráci*Usmívající seÚKOLY na středu 14.11.

Úterý v 13:51 ČLÁNKY
* psací - Písanka Agáta str. 15 (2 řádky) a str. 16 ( 4 řádky)
* čtecí - PS k ŽA čti str. 28

Zítra se rozlučíme se ŽA i s PS k ŽA, děti si je ve čtvrtek už nechají doma. Dostanou SLABIKÁŘ a PS 1 ke Slabikáři.

Ve čtvrtek 15. 11. si zkusíme napsat první diktát. Děti, které budou mít diktát bez chyby dostanou 1*, ostatní nebudu známkovat.

Prosím rodiče, aby podepisovali nejen DÚ, ale i ostatní sešity, které mají děti v aktovce. Je to pro mě kontrola, že jste je viděli. Děkuji za spolupráci!!

Hezký den*Líbající

ÚKOLY na pondělí 12.11.

Sobota v 16:26 ČLÁNKY
* psací - bílá písanka DÚ -procvičuj psací písmeno l a slabiky

* čtecí - opakování čtení v ŽA i v PS k ŽA


ODPOVĚĎ mamince Simonky : Evropský projekt s finanční podporou Evropské unie OVOCE DO ŠKOL má na starosti Státní zemědělský interveční fond s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo zemědělství . Dodává zdarma čerstvé ovoce, zeleninu, 100% džusy a mléčka dětem 1. - 5. tříd. Příjem a výdej má na starosti p. Gajdicová (školnice), chlapci z páté třídy krabice roznášejí do jednotlivých tříd. Rajčata byla pěkná, tvrdá, každé jednotlivě uložené v krabici. Je možné, když ho měla Simonka v aktovce ve třídě, pak v družině, že se nějak znehodnotilo, nevím. V každém případě stížnost projednám se zástupkyní školy.

HEZKÝ VÍKEND PLNÝ POHODY VŠEM PŘEJE Usmívající sevaše D. Vopatová*Usmívající se

DÚ na pátek 9.11.

8. listopadu 2018 v 15:30 ČLÁNKY
* malá matematika -procvičit číslici 6, nezapomeň krásně vybarvit čepice! Prolistuj sešit a kde nemáš vybarvené obrázky - vybarvi.
* číst!!!! PS k ŽA str. 26 a 29 Tt - stále některým dětem nejde!!

POZOR!!!! Příští týden už budeme psát první DIKTÁT - dnes jsem dětem vysvětlila. Budu diktovat nejdříve písmena a pak i slabiky - třeba l e u ů m i l í a pak la me lu mi le mu - děti budou psát psacím písmem. Můžete doma vyzkoušet.

Dnes jsem zkontrolovala ŽK děvčat, napsala 1* za pohádku a 1* TV (lavičky). Jsem smutná, protože ze 14 děvčat, 7 nemají podpisy, hlavně str. 28 o které vás prosím už od minulého týdne, musí být podepsaná každá položka. Paní zástupkyně to přijde zkontrolovat a já už nevím, jak to mám udělat, abychom to měli v pořádku. Zítra zkontroluji ŽK chlapců.

Michalka je prima žákyně, ze všeho je nadšená, všechno ji baví - její jupíííííí se ozývá skoro pořádUsmívající se

Hezký den*

STŘEDA 7.11.

7. listopadu 2018 v 15:45 ČLÁNKY
dnes žádný úkol, jen odpočinek - hurá!!!!

Dnes jsme si zahráli známou pohádku O VELIKÉ ŘEPĚ. Mám úžasné děti a to Nikolku, Lucinku, Barborku S. a Michalku - slíbily přinést šátek, myšku a kočičku a nezapomněly a přinesly (čepici jsem přinesla já)!! Všechny děti se vystřídaly, krásně jsme si to užily, hodně jsme se nasmáli.
Moc děkuji mamince Elišky ML, Simonky a Štěpánky za milé komentáře a přáníčka - je to milé a moc potěšíUsmívající se

HEZKÉ ODPOLEDNE!!!!!

INFO pro děti i rodiče

6. listopadu 2018 v 15:28 ČLÁNKY
Dobrý den, už jsem tady!!!

DÚ na středu 7.11.

* fialová písanka str. 9 - slabiky mi, mu a str. 28 - procvičuj číslici 4 (rodiče můžou udělat pravítkem pomocnou čáru, aby děti věděly kde zatočit)

* opakování čtení + možné procvičovat slabiky s novým písmenem J

* zítra si zkontroluji ŽK, pokud jste ještě nepodepsali, prosím podepište, děkuji

* 12.11. budou první konzultační hodiny od 16 - 18 hodin. Přečtěte si moje hodnocení v ŽK a sami zvažte, jestli se mnou potřebujete/chcete mluvit o čemkoli - budu ve třídě 1.A v tento čas pro vás.
Konzultační hodiny nejsou povinné, ale určitě vás ráda uvidím.

Prosím, pokud se vašemu dítěti nedaří nějaké písmeno, nepředepisujte do sešitu DÚ, ale na papír nebo můžete koupit jiný sešit.

pár fotek z oblíbeného předmětu TV. Děti jsou šikovné a hbité, klouzání po lavičkách se moc líbilo

ono se to nezdá, ale lavičky jsou pěkně vysoko a to chce opravdu velkou odvahu a mrštnost, aby se jízda podařila. Všichni to zvládli na 1*, budou ji mít v ŽK!

MĚJTE SE MOC HEZKY Usmívající se

DÚ na úterý 6.11.

5. listopadu 2018 v 17:01 ČLÁNKY
1./ piš do bílého DÚ - procvičuj psací písmena

2./ čti ŽA str. 19 a str. 23 fialová okénka

Ostatní napíši zítra, dnes jsme měli dlouhou poradu, přišla jsem před chvílí a musím jít dělat večeři. Mějte se hezkyUsmívající se

ŠKOLKA

4. listopadu 2018 v 12:24
Ježečci se mi ukázali, tak teď ještě nějakou fotku z návštěvy MŠ
ZKOUŠKA

4. listopadu 2018 v 12:16 ČLÁNKY
Dobrý den, zkusím znovu fotky, které se neukázaly. Paní Mendyková, děkuji za ohlas, musím se smát, taky mi ta jídla připadají jako ze školní jídelny, ale já je tam nedala, byli tam ježečci.Zveřejňuji znovu ježečky, tak snad se ukážou*

INFO

3. listopadu 2018 v 9:37 ČLÁNKY
DÚ na pondělí 5.11.

* zelená písanka - piš na str.5 (podpis, obalit)

* číst PS k ŽA str. 24

* ŽK mám u sebe, budu psát hodnocení za říjen. Prosím rodiče, aby pak podepsali v ŽK str. 11, 28 a 33 - moc děkuji.

Někdy blog "zlobí" a tak některé fotky s dětmi z MŠ se neukázaly, i když jsem je tam dávala 2x. Zkusím znovu. Také ježečci z listí zmizeli, teď je tam nějaké jídlo, kde se tam vzalo, nechápu.Také zkusím znovu zítra ráno.


PŘÍJEMNÉ VÍKENDOVÉ DNY VŠEM PŘEJE vaše Dagmar Vopatová*Usmívající se

MILÁ NÁVŠTĚVA

1. listopadu 2018 v 16:09 ČLÁNKY
Včera, ve středu 31.10. k nám do třídy přišla milá návštěva - děti (předškoláci) z MŠ VORA. Bylo to milé shledání, děti se na sebe těšily. To bylo radosti!!!
Společně jsme si zazpívali a zahráli hry.

Pak si předškoláčkové vyzkoušeli, jak se sedí v lavicích "opravdové školy" a vyhledávali mezi obrázky ovoce, které měli za úkol vybarvit. Naše děti jim dělaly asistenty (to se ji líbilo).A protože školkové děti byly moc šikovné, dostaly za odměnu medaile a sladkost.Ve třídě nás bylo hodně, tak to nebylo jednoduché, ale krásně jsme to zvládli. Až přijdou na jaře, už jim přečteme pohádku.


Štěpánka měla ten den svátek, tak jsme jí zazpívali "Hodně štěstí, zdraví" a popřáli. Štěpánka nabídla dětem plný sáček bonbónů.
A teď už úkoly na pátek:
* vypočítat sloupeček příkladů na listě
* opakování čtení a můžete zkusit slabiky s písmenem T - TA, TE, TO ....

* PROSÍM rodiče, aby podepisovali DÚ,
* zítra děti dostanou domů písanku (s Agátou), prosím prohlédněte si a podepište
* dostanou i zelenou písanku (nová), prosím obalit a podepsat
* dostanou i malý sešit matematiky,prosím podepište SP

PRO MARŮDKA DAVÍDKA:

protože má Davídek všechny potřebné sešity ve škole, prosím, pokud zítra do školy ještě nepřijde, přijďte si pro ně ráno v 7:40 hodin. Děkuji.

MĚJTE SE Usmívající se (nějak se mi nedaří dát na blog všechny fotografie)